Te torby na zakupy opanowały wszystkie sieciówki i cieszą się dużą popularnością wśród osób w każdym wieku. Dostępne są w różnych wielkościach i wariantach – z podszewką, bez podszewki, z kieszonkami, z krótkimi lub długimi rączkami. Dlaczego więc nie stworzyć swojej, dopasowanej do własnych potrzeb i upodobań kolorystycznych, shopperki? Jej uszycie jest naprawdę proste!  

Przykładowa torba DIY z podszewką 

Potrzebne będą nam dwa rodzaje materiałów na: 
- materiał zewnętrzny i rączki  
- podszewkę 

*Żeby dowiedzieć się jakich materiałów najlepiej użyć na torbę zapraszamy do naszego poprzedniego wpisu: https://www.textilworld.pl/blog/torba-na-codzien-z-czego-ja-uszyc 

 

  1. Wytnij cztery prostokąty o wielkościach pokazanych na rysunku - możesz je zmieniać według uznania, są to przykładowe wymiary.  
przykładowe wymiary na torbę zakupową
  1. Rączki złóż na pół, prawą stroną do środka, a następnie przeszyj 1-2cm od brzegu. Wywróć powstały tunel na prawą stronę - użyj do tego agrafki łapiąc brzeg tunelu. Wyprasuj materiał na szwie. Przeszyj powstałe rączki wzdłuż dłuższej krawędzi, ok. 5mm od brzegu.  
jak szyć rączki
  1. Rozłóż materiał zewnętrzny prawą stroną do góry (z wzorkiem). Doszyj do niego rączki z obu stron tak jak pokazano na rysunku, ok. 2 cm od krawędzi. 
jak przyszyć rączki do torby
        4. Podszewkę rozłóż równo na materiale zewnętrznym - prawą stroną do prawej strony i przeszyj zgodnie z rysunkiem.  

jak zszyć materiał zewnętrzny z podszewką w torbie

 

  1. Rozłóż torbę tak, aby krawędzie podszewki stykały się z krawędziami podszewki, a krawędzie materiału zewnętrznego z krawędziami materiału zewnętrznego i przeszyj 2cm od brzegu. Pamiętaj o zostawieniu 8-10cm otworu w podszewce, żeby potem wywrócić torbę na drugą stronę.

    jak zszyć materiał zewnętrzny z podszewką w torbie człowieku

  2. Przez pozostawiony otwór wywróć torbę na właściwą stronę, a następnie zaszyj otwór. Włóż podszewkę do materiału zewnętrznego i całość wyprasuj.


I gotowe!

 

Materiały niezbęde do uszycia torby znajdziecie w ofercie Textil World.