Z jakich dzianin uszyć top na co dzień.

Lato zachwyciło nas modą na topy, a wysokie temperatury sprzyjają w ich noszeniu. Jednym z modnych krojów są modele z przyjemnej w dotyku dzianiny. Na maszynie wieloczynnościowej z powodzeniem da się uszyć bluzkę z tego typu materiału. Z jakiej dzianiny uszyć top na co dzień?

Nawet jeśli jeszcze nie szyłaś dzianin, podejmij wyzwanie. Kiedy, jeśli nie teraz 😊

Wiele z nas uznaje, że top dedykowany jest wyłącznie tkaninom. Nic bardziej mylnego, dzianina sprawdzi się tutaj doskonale. Materiał jest trudniejszy do szycia, jednak da się obejść problemy związane z pofalowanym brzegiem czy źle układającymi się zaszewkami. Dla uzyskania pożądanego efektu wystarczy odpowiedni wykrój oraz analityczne myślenie.

Jaką dzianinę wybrać?

W głównej mierze dzianina powinna być lejąca, tak aby ładnie układała się na sylwetce. Zaletą będzie także dobra elastyczność oraz wytrzymałość. Przestawiamy nasze propozycje idealne do uszycia wygodnego topu na co dzień.

Wiskoza drukowana – przewiewny i lekki materiał, który świetnie się nosi. Dodatkowo jest rozciągliwy i elastyczny.

Wenecja drukowana – materiał, który cechuje lekkość, rozciągliwość oraz odporność na zagniecenia. Dużym plusem jest to, że nie wymaga prasowania oraz nie wchłania wilgoci.

Modal drukowany – przyjemny dla skóry, przewiewny materiał. Jest odporny na zagniecenia, rozciągliwy, wytrzymały oraz świetnie pochłania wodę.

Punto – czyli połącznie trzech materiałów, o fantastycznych właściwościach. Materiał jest wytrzymały, odporny na zagniecenia i rozciągliwy. Dzięki dodatkowi elastanu jest elastyczny. Oprócz tego posiada delikatną, lejącą i sprężystą strukturę.

Żakard – gruby, mięsisty i przyjemny w dotyku materiał. Jego struktura jest lekko połyskująca lub matowa, dzięki temu prezentuje się niezwykle elegancko.

 

Wszystkie wymienione materiały znajdziecie w naszej ofercie, w szerokiej gamie wzorów oraz kolorów.