Zamsz to jeden z najstarszych rodzajów skóry naturalniej.

Początki jego wyrabiania sięgają 6000 lat przed naszą erą. Od innych materiałów skórzanych, różni się tym, że nie ma warstwy licowej skóry. W dotyku jest przyjemny i delikatny, a do tego posiada miękką strukturę, która nadaje mu bardzo elegancki wygląd.

Zamsz jest wysoce uniwersalny. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom takim jak miękkość, lekkość, czy to, że świetnie dopasowuje się do ciała, jest wykorzystywany do produkcji obuwia, galanterii czy odzieży wierzchniej.

Niestety jest to materiał bardzo niedoceniany, a szkoda!

Idealnie nadaje się na codzień jak i na wytworne wyjścia. Pamietajmy by dobrze dbać o rzeczy uszyte z zamszu. Traktując go z troską, odwdzięczy się nam dugim życiem i efektownym wyglądem. Łatwo się go czyści, ale polecamy do tego specjalną szczotkę z gumowymi wstawkami. Zamsz to skóra bardzo delikatna i podatna na odkształcenia.

Dzisiaj możemy wyróżnić dwa rodzaje zamszu. Naturalny, który najczęściej jest produkowany z cienkiej skóry owczej, oraz zamsz sztuczny, który sprawia, że materiał jest trwalszy, bardziej wytrzymały i łatwiejszy w czyszczeniu.

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić piękną i wytrzymałą tkaninę zamszową, zapraszamy Cię do naszego sklepu internetowego :)